bootdisk nedir nasıl yapılır . flaş bellek için

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

bootdisk nedir nasıl yapılır . flaş bellek için

Mesaj  medzecir Bir C.tesi Nis. 03, 2010 10:46 am

bootdisk nedir ?
Bootdiskler disket ,cd ve flas bellek lere yazdırılan küçük işletim sistemleridir.
Örnek olarak hirren bootdisk.
bilgisayarınızın işletimsitemi açılamaz duruma geldiginde bu tür yazılımlar ile format atmadan önce sabit disk üzerindeki bilgilere ulaşabilir ve bu bilgileri kopyalaya bilirsiniz boot özelligi olan bir flas bellegi pc mize taktığımızda öncelikle bios `unuzdaki
tanımlama listesinde usb cihazlarını algılamasını birincil sıraya çıkarmanız bu disklerdeki işletim sistemlerini başlatmanız için ilk adım olacaktır.

ÖNCELİKLE BİR ADET BOOT DİSK YAPALIM

Aşagıda linkini verdigim dosyaları indiriniz dosyalar temizdir. Bence bize inanmayınız eger profesyonal biriiseniz lütfen bu dosyaları örnegin virscan.org adresindeki çoklu tarayıcıya taratınız tabi orada sadece 20 mb den kücük dosyaları taratabilirsiniz.
buda bir dez avantajdır çünkü hirren boot disk dosyasının boyutu 185 mb oldugu için bu dosyayı çoklu tarayıcılara taratamazsınız lütfen iyi bir anti virüse bu dosyayı taratınız.

LİNKLER

http://www.ziddu.com/download/9242966/hirrenbootdisk.rar.html

http://www.ziddu.com/download/9242574/usb_format.rar.html

BU DOSYALARI İNDİRİNİZ.

1 ADIM
usb_format ile flaşbellegimizi fat32 de formatlayalım program basit oldugundan ayrıntıya girmiyorum.

2 ADIM
HİRRENBOOT DİSK dosyası içerisindeki dosyaları fat32 formatındaki flaş belleğe kopyalayalım boot disk imiz hazırdır .

şimdi bilgisayarınızın bios unda gerekli düzenlemeyi yapınız flaş takılı bir şekilde bilgisayarınızı yeniden başlatınız bir hata yapmadıysanız bilgisayarınız boot disk üzerinden çalışacak yani disk içindeki bilgiler ram a kopyalanacak pc nizi yeniden başlattıgınızda normal işletim sisteminizile (eger saglansa tabi) devam edebilirsiniz.

hicbir forum veya siteden yardım ve bilgi almadan hazırlanmıştır .tamamen kendi kafamdan geçenlerile yazmış bulunmaktayım bu konuyu
İMZA :MEDZECİR

medzecir

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics